Αγαπητοί γονείς, αγαπημένοι μας μαθητές

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε τη λήξη του διαγωνισμού για τον μήνα Φεβρουάριο,  στο πλαίσιο της δράσης «Κάθε βήμα μετράει» που διενεργείται για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής

To σχολείο μας συνολικά περπάτησε 9069,47 χλμ δηλαδή πεταχτήκαμε μέχρι το Τόκιο (για να ρωτήσουμε αν θα γίνει τελικά το καλοκαίρι η Ολυμπιάδα 🙂 )…  αν βάζαμε σε ευθεία την απόσταση!

Το ποσοστό συμμετοχής των μαθητών άγγιξε ταβάνι!(92,1%). Η συντριπτική πλειοψηφία των παιδιών βγήκε έξω περπάτησε, έτρεξε, χόρεψε (τηρώντας τους περιορισμούς της περιόδου) και μπήκε στον κόπο να καταγράψει την προσπάθεια.

Ένα σημαντικό ποσοστό γονέων και οικογενειών μπήκε στη διαδικασία να περπατήσει και να βοηθήσει! (24,6%)

Αρκετοί εκπαιδευτικοί μας έκαναν παρέα σε αυτόν τον εικονικό αγώνα, τους θέλουμε όλους!

Νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το τμήμα Β2 με συνολικά 1659,147 χιλιόμετρα

2η  νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το τμήμα Α3 με συνολικά  χιλιόμετρα 1504,480

Το τμήμα που ενεργοποίησε περισσότερο την οικογένεια είναι το Α2

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους  πέτυχαν το στόχο των 50 χλμ (28,9%)!  μοιραστείτε την εμπειρία σας με τους συμμαθητές σας, έχουμε δρόμο ακόμη για να είμαστε ευχαριστημένοι!

Πάμε τώρα να ανεβάσουμε τους στόχους μας!

Ο μήνας Μάρτιος ήρθε και μας φέρνει την ελπίδα!

Η δική μας προσμονή είναι μέσα στην Άνοιξη να ξανασυναντηθούμε στο σχολείο δια ζώσης, όμως οι συνθήκες δείχνουν ότι τα μέτρα προστασίας, εντός και εκτός σχολείου δεν θα εκλείψουν, οπότε και οι περιορισμοί στον αθλητικό τομέα είναι πιθανό να συνεχίσουν να ισχύουν

Γι αυτό συνεχίζουμε!

Και τον Μάρτιο μένουμε ενεργοί!

Τώρα ξέρουμε!

Μπορούμε να πιάσουμε το απόλυτο 100% στη συμμετοχή των μαθητών!

Μπορούμε να πιάσουμε όλοι τον στόχο μας που είναι τα 50 χλμ μέσα στον μήνα!

Μπορούμε να διευρύνουμε τη συμμετοχή των οικογενειών μας και των εκπαιδευτικών!

Μπορούμε να βγούμε από τη δύσκολη αυτή περίοδο σωματικά και ψυχικά υγιείς, αποκτώντας σωστές συνήθειες που θα μας συνοδεύουν σε όλη μας τη ζωή!

Υπεύθυνη  καθηγήτρια ΦΑ Βένη Καλιαμπάκου

Υπεύθυνος καθηγητής τεκμηρίωσης Ηλίας Τσώκος