Το σχολείο μας για άλλη μια χρονιά παίρνει μέρος στο Διεθνή Διαγωνισμό “European School Radio – Κάν΄ το να ακουστεί “με τίτλο: «Ταξιδεύοντας».
Η συμμετοχή μας αφορά ραδιοφωνικό μήνυμα με αφίσα. Ο τίτλος της συμμετοχής μας είναι “Συναισθήματα ένα ταξίδι δίχως τέλος”.
Τα παιδιά του Γ2 τμήματος δούλεψαν βάζοντας πραγματικά την ψυχή τους. Μάλιστα, δημιούργησαν και το μουσικό χαλί του μηνύματος, σε συνεργασία με την καθηγήτρια της μουσικής κ.Μίαρη Ελεάνα, παρόλο που κάποια νόσησαν με covid. Για όλη αυτήν την υπέροχη προσπάθειά τους αξίζει να στηριχτούν και επειδή διεκδικούν ακόμα ένα ιδιαίτερο βραβείο – αυτό του κοινού – και βρίσκονται ήδη στην πρώτη δεκάδα, σας ζητούμε να τα στηρίξετε μπαίνοντας στη σελίδα του διαγωνισμού:
contest.europeanschoolradio.eu στην κατηγορία «ραδιοφωνικά μηνύματα» (κωδικός 7261) και να κάνετε like.(πατάτε την καρδιά).
Ευχαριστούμε,
Η υπεύθυνη καθηγήτρια του προγράμματος
Κυριακάκου Γεωργία